Niezwykłe spotkanie

26 sierpnia 2014 roku, w Zespole Opiekuńczym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie odbyło się niezwykłe spotkanie. Przybyło na nie 50 seniorów, którzy uczestniczyli w Wyborach Miss i Mistera Złotego Wieku w edycjach 2004 – 2014 oraz zaproszeni goście. Spotkanie uświetnił swoją obecnością Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki.

Seniorów i gości serdecznie przywitała Julita Jakubowska, dyrektor MOPS w Tczewie. Pani Julita podkreśliła, że Wybory już na stałe wpisały się w roczny kalendarz imprez miejskich. Do tej pory odbyło się 11 Gal Finałowych, w których wzięło udział 133 seniorów. Na widowni zasiada co roku 500 gości. Imprezę wspierają niezawodni sponsorzy. W przygotowaniach do Wyborów uczestniczy wiele osób, które dbają o przygotowanie seniorów do występów, pomagają w wykonaniu strojów, scenografii, przygotowują program artystyczny. Wszystkie edycje Wyborów zostały opisane w publikacjach, które są dostępne na stronie internetowej.

Nasze doświadczenia wskazują, że seniorzy potrafią aktywnie spędzać czas, np. tańczyć w zespołach, śpiewać w chórach, działać charytatywnie, podróżować, a przy tym znajdują czas dla najbliższych. Są radośni, twórczy, pełni optymizmu i życiowej werwy, zawsze gotowi zmieniać stereotypy o starości.

Podczas spotkania seniorzy wspominali swój udział w minionych edycjach, śpiewali, tańczyli, recytowali i dziękowali za mobilizację do aktywności w złotym wieku. Wzięli udział w zabawach ruchowych, które prowadziła Magdalena Pichlak z Zespołu Opiekuńczego.

Pani Jakubowska zapytała Pana Prezydenta, jaką ma receptę na zachowanie sprawności. Odpowiedź brzmiała: „Najlepiej o tym nie myśleć i robić swoje.

Spotkanie upływało w miłej i radosnej atmosferze. Gościem specjalnym spotkania była pani Barbara Siejka (córka Marii Siejka - Miss Bryzy Morskiej 2007). Pani Barbara od 27 lat mieszka i pracuje we Francji. Śpiewa mezzosopranem w Operze w Nicei oraz zajmuje się pracą pedagogiczną. Barbara Siejka wykonała trzy pieśni, w tym dzieła Chopina. Akompaniował pan Tadeusz Abt, także gość specjalny spotkania.

Seniorzy, uczestnicy Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku zapraszają wszystkich chętnych do udziału w kolejnych Galach Finałowych, aby żyć lepiej i starzeć się pogodnie, dla dobra własnego, rodziny i społeczności.