Siła uśmiechu złotego wieku - XII Edycja Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku

„Siła uśmiechu złotego wieku” - to tytuł i hasło przewodnie XII edycji Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku, które odbyły się 13.03.2015 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

Pani Julita Jakubowska, prezes Zarządu Miejskiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Tczewie, pomysłodawczyni i główny organizator każdej Gali Finałowej, serdecznie powitała uczestników i zgromadzonych na widowni gości. Pani prezes podkreśliła, że tegoroczne Wybory, to inspiracja do czerpania radości i dzielenia się nią z innymi. Zaprosiła do wspólnej zabawy i życzyła miłych wrażeń.

XII edycję Wyborów uroczyście otworzył Wiceprezydent Miasta Tczewa, Adam Urban, który otrzymał od seniorów miano Honorowego Ambasadora Siły Uśmiechu Złotego Wieku.

Dziewięcioro seniorów, uczestników XII Gali Finałowej, 6 pań i 3 panów  z werwą, humorem i radością zaprezentowało na scenie swoje umiejętności oraz zdolności aktorskie i kabaretowe. Oglądaliśmy w brawurowym wykonaniu seniorów przezabawne scenki znanych kabaretów, m. in. z repertuaru Konia Polskiego, Paranienormalnych, Kabaretu Hrabi i Marcina Dańca. Seniorzy,  na czas Wyborów utworzyli własne formacje:

  • grupa I w składzie: Krystyna Filbrandt, Aleksandra Kolasińska, Antoni Lewandowski, Antonina Łącka i Halina Nawrocka, to kabaret „Mopsik”;
  • grupa II w składzie: Genowefa Kondzielewska, Kazimierz Piotrowski, Krzysztof Pietrasewicz i Danuta Szymkowicz, to kabaret „Apsik”.

Efekty pracy seniorów oraz ich opiekunów, pani Magdaleny Pichlak - (grupa I) i pani Danuty Lewandowskiej (grupa II), oglądali goście na widowni, wśród których byli przedstawiciele władz miasta i starostwa, radni, przedstawiciele instytucji i organizacji pozarządowych, sponsorzy, uczestnicy poprzednich edycji, członkowie rodzin uczestników Wyborów, ich przyjaciele oraz mieszkańcy naszego miasta.

Publiczność reagowała spontanicznie, przerywając występy seniorów salwami głośnego śmiechu, klaszcząc i machając przygotowanymi gadżetami. Były to, przymocowane do patyczków, złote roześmiane usta, uśmiechnięte buźki  i serduszka, które wykonali uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy oraz pracownicy Forum Inicjatyw Społecznych MOPS.

Każda osoba na widowni miała do dyspozycji jeden gadżet. Byl to świetny pomysł organizatorów, który się znakomicie sprawdził. Po Wyborach wszystkie gadżety „powędrowały” z gośćmi do domów.

Niesamowite, zabawne, dowcipne skecze, uzupełniono filmem dokumentalnym autorstwa Piotra Weintza, o przygotowaniach seniorów do występów. W ostatniej odsłonie seniorzy prezentowali się w strojach wieczorowych. Było dostojnie, uroczyście i pięknie.

O podkład muzyczny Gali zadbał pan Marian Mocarski.

W tym roku organizatorzy przyjęli innowacyjną formułę: wystąpił jeden gość specjalny, znana piosenkarka, pani Krystyna Giżowska. To był naprawdę świetny pomysł! Krystyna Giżowska porwała publiczność swoim repertuarem. Śpiewała przeboje znane i lubiane, a także zaprezentowała nowe utwory. zapraszając do wspólnej zabawy. Publiczność bawiła się świetnie, nagradzając artystkę gromkimi brawami, owacją na stojąco i prośbą o bis.

Laureaci tegorocznych wyborów:

Mister Złotego Uśmiechu - Antoni Lewandowski

Miss Złotego Uśmiechu - Danuta Szymkowicz

Miss Wigoru - Antonina Łącka

Mister Dobrego Humoru - Kazimierz Piotrowski

Miss Dobrego Humoru - Halina Nawrocka

Miss Radości - Krystyna Filbrandt

Mister Dobrej Zabawy- Krzysztof Pietrasewicz

Miss Dobrej Zabawy - Aleksandra Kolasińska

Miss Kabaretu- Genowefa Kondzielewska

oraz

Miss Złotego Wieku - Danuta Szymkowicz

Mister Złotego Wieku – Antoni Lewandowski

Galę finałową, błyskotliwie i sprawnie prowadzili Jolanta Jank oraz Piotr Weintz.

Doświadczenia z ubiegłych lat wskazują, że seniorzy są gotowi na życiowe zmiany, chętnie zaznaczają swoje miejsce w społeczności i promują złoty wiek.

Patronat honorowy nad Wyborami objął Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki oraz Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski.

Wybory Miss i Mistera Złotego Wieku 2015 były współfinansowane przez Gminę Miejską Tczew.

Zapraszamy również do obejrzenia fotogalerii, autorem zdjęć jest Sławomir Chodorowicz.