XI edycja Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku - fotorelacja

Inicjatywa organizacji Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku powstała w 2004 roku, wpisała się w ruch na rzecz tworzenia profesjonalnej polityki społecznej przyjaznej osobom starszym. W dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 100 osób powyżej 70 roku życia, które dowiodły, iż piękno i pogoda ducha mogą być nieprzemijalne.

Finaliści Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku 2014, to seniorzy z pasją, którzy są aktywni we wszystkich płaszczyznach życia. Śpiewają, tańczą, fotografują, są studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczą się języków obcych, podróżują po Europie, Azji i Afryce. Jeżdżą samochodami, motocyklami i rowerami. Relaksują się pracą na działce, chętnie rozwiązują krzyżówki i czytają książki. Cenią dobry humor i dowcip.

Pomagają sobie w ramach Banku Czasu, organizują tematyczne spotkania w Cafe Senior. Są pełni optymizmu, mają wiele pomysłów na życie, realizują swoje zainteresowania i pasje. Lubią spędzać czas z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi. Wykorzystują własny potencjał, integrują się ze środowiskiem, nieustannie się rozwijają i starają sprostać wyzwaniom, które stawia współczesny świat przed każdym, bez względu na wiek. Ponadto pomagają sobie wzajemnie i wspierają się w ramach posiadanych umiejętności, zasobów i możliwości. Pragną jak najdłużej zachować zdrowie, niezależność, możliwość samodzielnego funkcjonowania, dla dobra własnego, rodziny i społeczności.

Jedenasta edycja Wyborów Miss i Mistera złotego Wieku udowodniła, że zawsze jest czas na pozytywne zmiany, podejmowanie innowacyjnych wyzwań, spełnianie marzeń i życie na pełnych obrotach.

Zarówno próby jak i finał Wyborów, są wspaniałą zabawą, dającą niezapomniane przeżycia. Staramy się zawsze budować autorytet osób starszych, aktywizować seniorów, otwierać przed nimi nowe możliwości, wskazywać na ich własny potencjał, dając szansę na lepsze, pogodne życie. Dziś chcielibyśmy podzielić się z Państwem wspomnieniem tamtego dnia, zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Organizatorami Wyborów są Zarząd Miejski Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Autorem zdjęć jest Sławomir Gawroński.