XII edycja Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku

Nie dla nich kapcie, działka i wieczory przed telewizorem. Zamiast żyć historiami z gazet albo bohaterów telenowel chcą realizować własne pasje z uśmiechem, będąc na emeryturze podejmują wyzwanie aktywności w złotym wieku. Dobry humor i radość z życia integrują ich w ramach spotkań Kawiarenki dla seniora albo Banku Czasu, ale dla tej dziesiątki to za mało.
 
 
Uczestniczki i uczestnicy XII edycji Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku to 10 osób wyjątkowych, chcących na scenie udowodnić, że pogoda ducha nie znika wraz z wiekiem a bycie seniorem to najlepszy czas na dobrą zabawę.
Od dwunastu lat uczestniczki i uczestniczki Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku uczą swoich bliskich, że to co powszechnie uznaje się za starość jest tak naprawdę złotym wiekiem. Wybory przywracają podmiotowość osób starszych, stają się płaszczyzną porozumienia między pokoleniami, ale przede wszystkim są dowodem na to, że aktywnym można być bez względu na datę w metryce.
Seniorki i seniorzy aktywnie włączający się w Wybory Miss i Mistera Złotego Wieku przyznają, że jest to chwila, w której odzyskują wiarę we własne możliwości i bardzo często podejmują decyzję o zmianach w swoim życiu.
Dzięki Wyborom w Tczewie tworzy się aktywna społeczność, która dąży do realizacji własnych pomysłów i zaraża innych chęcią do działania.