Droga Krzyżowa 2019

       W miniony piątek, tj. 05.04.2019r. uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy mieli okazje poczuć niezwykłą atmosferę Wielkiego Postu oraz doświadczyć głębokich duchowych przeżyć przygotowujących na nadejście Wielkiej Nocy za sprawą udziału w Drodze Krzyżowej odprawianej w Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Kaszub w Sianowie.

  

Słowem o mojej chorobie

         W najnowszym numerze Kwartalnika Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych "Słowem i Kształtem" Nr 1/65/2019 redakcja zamieściła artykuł podopiecznej Środowiskowego Domu Samopomocy, Pani Bożeny Kurkiewicz będący autentycznym opisem jej wieloletnich zmagań w walce z objawami schizofrenii i depresji.

Międzynarodowy Dzień Kobiet 2019

      Zgodnie z wieloletnią tradycją w dniu 8 marca panowie ze Środowiskowych Domów Samopomocy przygotowali uroczyste obchody Dnia Kobiet.

W tym szczególnym dniu, na ręce pani Dyrektor oraz żeńskiej części personelu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i kadry Środowiskowych Domów Samopomocy męska grupa uczestników złożyła życzenia szczęścia, spełnienia wszystkich marzeń i pomyślności, a także wręczyła przepiękne bukiety kwiatów.

 

 

 

Aktywnie w marcu

Uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy rozpoczęli cykl zajęć integracyjnych na kręgielni w Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Tczewie.

Uroczysta Msza Św. w intencji uczestników, rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych

W tym roku, w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją odbyła się uroczysta Msza Święta w tczewskiej Farze. Liturgię celebrował ks. proboszcz Adam Gadomski w intencji uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy w Tczewie, ich rodzin, przyjaciół, opiekunów i wszystkich spieszących z pomocą osobom niepełnosprawnym.

   

W dniu 5 marca br. w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie odbyła się Msza Święta, w której oprócz Środowiskowych Domów Samopomocy podopiecznych udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych.

Toruńska przygoda Kameleona z piernikiem w tle

Toruń jest miastem magicznym, nie tylko ze względu na wielowiekową historię i tradycję pieczenia pierników, ale i miejscem, gdzie nasza grupa teatralna Kameleon wzięła udział w drugim etapie Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”.

   

Zimowe podróże

Korzystając z pięknej zimowej aury wzięliśmy udział w wyjeździe integracyjnym do malowniczo położonej miejscowości Zastawano, która znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim. Organizatorzy – gospodarstwo agroturystyczne Vitalis przygotowali dla nas wiele atrakcji.

   

Spotkanie z dietetykiem

25 stycznia br. w siedzibie Forum Inicjatyw Społecznych odbyły się warsztaty edukacyjne dla osób zakwalifikowanych do pomocy żywnościowej w ramach programu FEAD dotyczące racjonalnego przechowywania żywności oraz przeciwdziałaniu jego marnowaniu.

Grupa Wsparcia

23 stycznia odbyło się noworoczne spotkanie grupy wsparcia, podczas którego podsumowano osiągnięcia minionego roku, przedstawiono plany i projekty, które będą realizowane w 2019r. oraz przeprowadzono zajęcia warsztatowe - sesja relaksacji połączona z wizualizacją.

Wizyty Duszpasterskie w 2019r.

Zgodnie z wieloletnią tradycją w Środowiskowych Domach Samopomocy w miesiącu styczniu odbyły się kolędy. Dla naszych uczestników wizyta duszpasterska to nie tylko otrzymanie błogosławieństwa w ramach domowej liturgii, wspólne odśpiewanie kolęd, ale przede wszystkim okazja do spotkania z duszpasterzem.

Strony

Subscribe to